Na początku, kiedy zaczynaliśmy, zrobiliśmy najbardziej popularną wersję flipa, czyli z pełnym remontem. Kto idzie lub szedł tą drogą, będzie wiedział o czym mówimy 🙂

Żeby sprawniej przebiegła inwestycja, skorzystaliśmy z projektu i wizualizacji, a to pozwoliło nam wyobrazić sobie jak finalnie mieszkanie będzie wyglądać. Dla ekipy jest to informacja czarno na białym, jak przeprowadzić remont.

 

W połowie remontu – na jednej z pierwszych inwestycji – „korciło” nas, żeby wystawić mieszkanie już na sprzedaż, skoro mieliśmy wizualizacje z efektem końcowym. Wówczas stała się magia – mieszkanie zostało sprzedane, kiedy remont nie był jeszcze skończony! Później ten model był nieśmiało powtarzany. W głowie pojawiała się ta myśl, ten etos pracy, żeby zarobić trzeba się dużo napracować. Poświęcić sporo czasu, jeździć, wybierać materiały, pilnować ekipy, kontrolować przebieg prac itd. Nie zawsze tak jest, że musimy się naprawdę zmęczyć, żeby zasłużyć na własną pensję. Powoli dochodziliśmy do wniosku, że można pracować jednak mądrzej, zamiast więcej. Pójść na jakość, a nie na ilość.

 

W całej tej sytuacji, paradoksalnie pomogła nam pandemia – koronawirus. Musimy się przyznać, że trochę się przestraszyliśmy… Nie wiedzieliśmy, co będzie dalej, jak będzie wyglądała sytuacja, jak będą przebiegały remonty i koordynacja wszystkich prac. Spróbowaliśmy wystawić na serwisy ogłoszeniowe kilka mieszkań tylko i wyłącznie korzystając z wizualizacji. Mieliśmy problem, jak wycenić te nieruchomości. Ile powinno takie mieszkanie kosztować?

Rozwiązanie okazało się dosyć proste. Tyle, ile mniej więcej zarabialiśmy na mieszkaniu po remoncie, chcieliśmy zarobić bez remontu, korzystając z wizualizacji. Także do ceny zakupu każdego z mieszkań dołożyliśmy swoją marżę i znowu stała się magia! Aż cztery z pięciu mieszkań się sprzedały. Zarobiliśmy tyle ile chcieliśmy, w krótszym czasie i z mniejszym nakładem sił – same korzyści. Dzięki temu mamy pewność, że możemy robić o wiele więcej, wykorzystując narzędzie jakim są wizualizacje.

 

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o flipowaniu w ten sposób, zapraszamy do obejrzenia wywiadu udzielonego przez Michała Cala dla Michała Boniaszczuka. Cały wywiad możecie obejrzeć tutaj:

 

https://www.facebook.com/michalboniaszczuk/videos/4653001278074515

TOTENDOM flipuj mądrzej i więcej